Výběhy, sítě a elektrické ohradníky

292199

Tak, jako všechna zvířata, i drůbež potřebuje dostatek prostoru ve výběhu i v kurníku. Nedostatkem prostoru mohou vznikat problémy v chovu.

Důležitou součástí vybavení pro chov drůbeže je vhodný výběh. Nejvhodnější variantou jsou travnaté výběhy, které mohou být oploceny vodivou nebo nevodivou sítí. Pokud chceme drůbeži dopřát opravdu velký výběh, je možné pořídit elektrickou síť nebo ohradu.

Při domácím chovu slepic by měla mít jedna slípka asi 10 m² prostoru, kde bude klovat trávu nebo žížaly. Čím víc prostoru, tím lépe. Je dobré počítat s tím, že budou-li slepice na jednom místě pobíhat a hrabat stále, časem vzniknou jámy, hlína a během chladných měsíců i bláto. Abyste si nezničili celou zahradu, je možnost díky snadno přenosnému síťovému plotu slepicím výběh často přemisťovat, slepice mohou být každý den jinde, aby se tráva na vaší zahradě stačila zregenerovat.

Elektrické ohradníky pro drůbež je levné a rychlé řešení ohraničení výběhu pro drůbež nebo jiná zvířata na chov. Pro slepice kachny krůty králíky ale i další zvířata jsou vhodné vodivé sítě. Ty vymezují ohrady pro zvířata -prostor pro volný pohyb zvířat, a taky je poskytnuta ochrana drůbeže slepic a vajec před liškami, kunami, psy nebo kočkami. Součástí je také zdroj energie pro vodivý plot, nebo elektrický ohradník, zakoupit můžete i náhradní tyče k síti pro slepice a králíky, náhradní izolátor k síti a náhradní zarážku k síti pro drůbež. Lze použít i pro ohrazení krav, koní, ovcí, koz, divoké zvěře.

Jak vybrat elektrický ohradník

Výhodou síťového ohradníku oproti dřevěnému je rychlý a snadný přenos ohrady na jiné místo a variabilní možnost postavit snadno a rychle jakýkoliv půdorys výběhu pro drůbež. V naší nabídce máme vodivé i  nevodivé sítě pro drůbež . Nabízíme také vstupní bránu k nevodivým i vodivým sítím pro snadný průchod k ptactvu.

Režim úspory energie zajišťuje velmi nízkou spotřebu energie. Zdroj má ochranu proti úplnému vybití a integrovaný indikátor stavu baterie (jakmile klesne pod 40 % kapacity, na zařízení se rozsvítí kontrolka). Na zařízení je možné připojit solární panel. Má vypínač pro rychlé zapnutí a vypnutí zdroje a nastavitelný výkon nižší a vyšší napětí.

Nabízíme šest typů zdrojů pro elektrický ohradník s menším i větším výkonem.

Malý bateriový zdroj Compact Power B 40 pro elektrické ohradníky a sítě je vhodný pro malé elektrické ohradníky pro drůbež nebo králíky. Bateriový zdroj je napájen bateriemi 2x 1,5 V. Má nízkou spotřebu a snadno se s ním manipuluje. Tento bateriový zdroj je vhodný zejména pro terén s nízkým nebo žádným porostem.

Zdroj Euro Guard N 5500 pro elektrický ohradník je silný zdroj s inteligentním výkonem impulzů řízený mikroprocesorem. Používá se pro ohrazení velkých zvířat jako krávy, koně, ovce, kozy, prasata, divočáci, ale lze použít i pro drůbež. Je vybaven dvěma kontrolkami pro kontrolu výstupního napětí a uzemnění. Používá se na ohrady se středním až vysokým porostem.

Zdroj Euro Guard DUO NA 1200 pro elektrický ohradník má kombinovaný zdroj Euro Guard DUO NA 1200 s inteligentním výkonem impulsů řízených mikroprocesorem. Vhodný je pro menší ohrady s nižším porostem. Používá se na ohrady pro koně, krávy, jeleny nebo psy a další malá zvířata. Zdroj může být napájen z elektrické sítě 230 V nebo 12V baterie. Zároveň je možné připojit solární panel. Pokud potřebujete s výběrem poradit, zavolejte nám nebo napište. Kontaktní údaje jsou k dispozici ZDE.

 

Jak udržet slepice v ohradě?

I přes zajištění ohrady je dobré zkusit si slepice vychovat tak, aby zbytečně neutíkaly. Slepice jsou neukázněné a oproti jiným domácím zvířatům nemají mnoho inteligence aby se daly vycvičit. Přesto je dobré s nimi vytvořit dobrý vztah, aby vám nepřerostly přes hlavu. Když začínáte s chovem, je vhodné kuřátka která přivezete od chovatele, nechat dva dny v kurníku aby si zvykla na svůj nový domov a měla co jíst. 

Zpočátku jsou vyvedena z rovnováhy nový prostorem. Třetí den je dobré je vypustit na průzkum výběhu, aby mohla spokojeně hrabat. Až je večer budete potřebovat zahnat do kurníku zpět, vezměte si proutek a pomalu a opatrně se snažte je směrovat domů. Hlavně v klidu a žádný spěch, aby nezačala panikařit. Když si s nimi vytvoříte dobrou vazbu, budou i lépe poslouchat a nebudou létat pryč.

Klidná nahánění do výběhu opakujte alespoň týden. Naučí se tak při setmění chodit dovnitř samy. Při zanedbání počáteční fáze se snadno stane, že slepice začnou zanášet na různá místa, hřadovat na nejbližších stromech nebo přelétat plot. To dělají, když nejsou spokojené s výběhem, mají málo trávy nebo je jich moc na malém prostoru. Pak letectví doplňují agresivitou a klovou se navzájem nebo rozklovávají svá vejce. Proto je důležité aby měla dostatečný prostor, čím větší výběh tím lépe pro vás i vaše zvířata.

 
  • Řadit dle:
  • 45 položek celkem

Stránka 1/3

Další produkty