Obojek s přijímačem k elektrickému ohradníku W227 pro psa

3675C
Neohodnoceno

Obojek s přijímačem k elektrickému ohradníku W227 pro psa


  • 703 Kč bez DPH
  • Na dotaz
850,63 Kč / ks
Kategorie: Elektronické obojky, ohradníky
Hmotnost: 0.063 kg
 
Obojek s přijímačem k elektrickému ohradníku W227 pro psa
 
_________________________________________________________________
Elektronický ohradník pro psa slouží k vymezení prostoru, ve kterém chcete, aby se Váš pes pohyboval. 
Je to efektivní způsob, jak pejska odnaučit utíkat nebo ho ochránit před možným nebezpečím, které by mu mohlo hrozit (např. pád do bazénu). Tímto způsobem lze také naopak ochránit místa Vaší zahrady, kam nechcete, aby měl pes přístup (např. záhon).
 
 
Jak elektronický ohradník funguje?

    

Pomocí izolovaného vodiče vymezíte teritorium, ve kterém se pes může pohybovat. Vodič je možné vést volně po zemi nebo ho zakopat do země a to do maximální hloubky 10 cm, ale je také možné vést ho například i po stávajícím plotě, pokud se pes např. podhrabává nebo hledá různé skuliny, kudy by utekl. Kromě izolovaného vodiče je neviditelný plot tvořen také vysílacím generátorem, radiovým vodičem a obojkem.

Právě obojek je důležitý, protože upozorňuje psa, že se blíží do zakázaného prostoru. Vymezený prostor je přitom možné rozdělit na tři základní zóny.

  • Klidová zóna – zde se pes pohybuje bez omezení.
  • Výstražná zóna – v té je pes již pomocí zvukového signálu (prostřednictvím obojku, který je třeba mu nasadit) upozorněn, že se blíží ke třetí – napomínací – zóně.
  • Napomínací zóna – pes je prostřednictvím elektrostatického výboje (vychází z obojku) napomenut. Výboj není nikterak nebezpečný, nicméně pro psa je nepříjemný. Pes velmi rychle pozná spojitost mezi elektrostatickým výbojem a místem, kam nesmí. Proto se bude držet pouze ve vymezeném prostoru.

Je neviditelný plot bezpečný?

Ano, je zcela bezpečný. Elektronický plot nevysílá žádné signály, pokud nemáte na sobě obojek. Jinak řečeno, např. se nemusíte bát, že by ránu z plotu dostalo vaše dítě, soused nebo kočka, když se k němu přiblíží.

Elektronický ohradník je bezpečný i pro vašeho psa. Neubližuje mu – elektrostatický impulz není zdraví škodlivý, pouze nepříjemný, tj. výchovný. Navíc pes jen nejprve upozorněn zvukovým signálem, až následně elektrostatickým výbojem. To znamená, že po nějaké době bude reagovat pouze na zvukový signál (bude vědět, že poté přijde impuls)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář