Hračka pro kočky bláznivé kuře s catnipem

58806B
Neohodnoceno

  • 29,75 Kč / ks bez DPH
  • (4 ks) Skladem
    Můžeme doručit do: 18.11.2019
36 Kč / ks
Kategorie: Hračky pro kočky
 

 Hračka pro Vaši kočku - veselé bláznivé kuře s leopardím vzorem.

 

  • vyrobeno z plyšového materiálu
  • ještě více atraktivní pro kočky díky vyššímu catnip obsahu
  • velikost 8 cm

______________________________________________________________________________________________________________________________________________

Co je to Catnip:

Catnip neboli šanta kočičí, nebo také máta kočičí je rostlina, která se používá v bylinkářství a chovatelství, zejména koček. Je to trvalka rostoucí v trsech.

Jak již sám název napovídá, šanta silně souvisí s kočkami. Zatímco na člověka a další savce má jen minimální účinky, pro její působení na kočky se jí někdy přezdívá „kočičí kokain“. Ve volné přírodě se kočky v porostu šanty válejí, trhají a kousají listy a nakonec se svinou do klubíčka. Toto chování je vyvoláno zejména nepetalaktonem, který se uvolňuje do vzduchu a který kočky vdechují. Stejný efekt mají i výtažky z čerstvých rostlin nebo sušené rostliny, které se např. přidávají do hraček nebo se ve formě postřiku aplikují na škrabadla. Efekt vyvolaný šantou trvá pět až deset minut. Poté dochází k útlumu, částečně také proto, že kočky části šanty obvykle snědí, takže ta na ně posléze působí jako sedativum.

Šanta je pro kočky neškodná, nemá vedlejší účinky a dle známých skutečností není návyková.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář