Budky, hnízda, podestýlky

Někteří volně žijící ptáci jsou schopni si vytesat hnízdní dutinu ve starších stromech s měkčím dřevem. Ostatní druhy, které tuto schopnost nemají, jsou na těchto dutinách závislé. Jedná se zejména o sýkorky, lejsky, vrabce nebo kavky. Především pro tyto druhy nabízíme hnízdní venkovní budky. Mezi nejběžnější řešení ptačích budek je klasická prkenná hnízdní budka.

V sekci budky a hnízda pro ptáky nabízíme například přírodní bambusové hnízdo a také hnízdo z kokosu s přírodním lanem k zavěšení, a to pro papoušky, andulky, korely nebo další ptáky. Bavlněná podestýlka do hnízd je vhodná jak do budky či hnízda pro ptáky. Je bezprašná, 100% přírodní a kompostovatelná. Písek pro ptáky s příměsí anýzu v ptačí kleci se používá jako podestýlka do klece pro zachycení nečistot. Pro hygienu je praktický i pískový papír pro snazší výměnu trusu. Naleznete tu i budky pro hnízdění pro andulky nebo sýkorky.

 

Jak správně vybrat velikost ptačí budky?

Velikost ptačí budky úzce souvisí s druhem ptactva, který u Vás na zahradě přebývá. Zatímco nenáročným menším druhům sýkorek stačí rozměry menší, vrabci a špačci mají vyšší nároky na prostor. Tyto nároky jsou dány především velikostí daného druhu.

  • Pro menší druhy sýkorek je vhodná hnízdní budka pro malé ptactvo o rozměrech 18 x 11 x 16 cm.
  • Větší druhy sýkorek jsou náročnější na prostorové podmínky, pro ně je vhodná ptačí budka Green Apple o rozměrech 23 x 14 x 22 cm.
 
  • Řadit dle:
  • 9 položek celkem

Stránka 1/1