Drůbež, slepice, holubi

Chovatelské potřeby pro DRŮBEŽ, SLEPICE A HOLUBY

Chov drůbeže není náročný a přináší mnoho užitku již po mnoho let. Chov drůbeže přináší v dnešní době nepostradatelné suroviny, jako jsou vejce, maso nebo peří.

V dnešní době existuje několik technologických typů chovu drůbeže, přičemž jedním z nich je také chov domácí neboli hobby chov drůbeže. Na našem e-shopu nabízíme kompletní sortiment pro hobby chov drůbeže. V kategorii DRŮBEŽ, SLEPICE, HOLUBI najdete zboží pro drobno-chovatele a hobby chovatele slepic, nosnic, brojlerů a také jiné drůbeže a holubů.

Tak, jako všechny zvířata, i drůbež potřebuje dostatek prostoru ve výběhu i v kurníku. Nedostatkem prostoru mohou vznikat problémy v chovu.

Důležitou součástí vybavení pro chov drůbeže je vhodný výběh. Nejvhodnější variantou jsou travnaté výběhy, které mohou být oploceny výběhem ke kurníku. Pokud chceme drůbeži dopřát opravdu velký výběh, je možné pořídit elektrickou síť nebo ohradu.

Další otázkou je výběr vhodného kurníku pro drůbež. Kurník vybírejte vždy tak, aby měla zvířata vždy dostatek prostoru. Hrabavá drůbež vyžaduje hřad nebo kukaň.

Drůbež musí mít také nepřetržitý přístup k vodě a krmivu, k tomu slouží napáječky pro drůbež v různých velikostech a objemech. Krmítka pro drůbež jsou konstruována tak, aby byla snadno udržovatelná a plně funkční. Krmení drůbeže je vhodné kombinovat se speciálními krmnými doplňky např. pro odchov kuřat nebo pro nosnice.

Pro výhřev kuřat je doporučováno používat infrazářiče a infralampy. Dalšími pomůckami v chovu slepic jsou například dezinsekce proti čmelíkům, sklopce na škodnou zvěř, podkladky, prosvětlovací lampy na vejce nebo kroužky pro označování slepic. Velmi vhodnou pomůckou pro chov a odchov drůbeže je inkubátor neboli líheň kuřat.

 
  • Řadit dle:
  • 348 položek celkem

Stránka 1/20

Další produkty