Péče o koně

Péče o koně patří mezi základní potřeby koně, ale také prohlubuje vztah mezi koněm a jezdcem. Nabízíme ucelenou nabídku produktů

pro péči o koně.

Pro každodenní péči o srst koní nám slouží celá řada kartáčů a hřbílek pro koně. Správné a pravidelné používání hřbílka a kartáče na srst odstraňuje nečistoty ve formě bahna nebo také roztočů a parazitů. Hřbílkování odstraňuje odumřelou kožní tkáň a prokrvuje, což urychluje látkovou výměnu.

Pro denní ošetřování kopyt potřebujeme háčky na kopyta a oleje na kopyta.

V letním období se zvyšuje výskyt obtížného hmyzu, proto by chovatelé měli toto období koním usnadnit. Maska proti hmyzu koně v dlouhých letních dnech chrání jak proti hmyzu, tak proti slunečnímu světlu. Lapač ovádů by měl být součástí příslušenství stájí v letním období. K lapači nabízíme také nástěnný držák pro lapač ovádů.

Stříhání srsti koní je vhodné v případě sportovních koní během zimní přípravy na sportovní sezónu nebo při úrazech. Stříhání srsti je nevyhnutelné v případě sonografického vyšetření. Takto se vyšetřuje například pohybový aparát (šlachy, vazy, svaly), přičemž postižené místo musí být vyholeno, aby bylo jasně viditelné.

 

 
  • Řadit dle:
  • 61 položek celkem

Stránka 1/4

Další produkty