Vážení zákazníci, důvodu dnešní stávky zemědělců v Praze, je očekavána kritická situace v dopravě. Může dojít ke zpoždění nebo nedoručení zásilek v uváděné době. Distribuce nedoručených zásilek bude následně probíhat bez zbytečného odkladu hned, jak budou průjezdné komunikace. Děkujeme za pochopení

Jak slepicím pomoci zvládnout zimní období

slepice na sněhu

Ačkoli většina plemen slepic zvládá zimu dobře. Delší pobyt v chladu, větru, vlhku a sněhu jim neprospívá

 

Jaké kroky můžeme podniknout aby slepice zimu lépe snášely?

Kurník

Před příchodem zimy zkontrolujte, zda není poškozen kurník a proveďte nezbytné opravy. Střecha by měla odolat prudkému větru a dešti, popřípadě unést větší těžkou vrstvu sněhu. Zkontrolujte těsnost střechy a případné škvíry ve stěnách, kterými by mohlo do kurníku táhnout pečlivě vyčistěte a nastelte slámou. Sláma je velmi dobrý izolant proti chladu. Odstraňte případné technické závady na ventilaci. Ideální vlhkost v kurníku je 60-80%. Ke změření lze využít jednoduchý vlhkoměr

 

Zateplený kurník.jpg

 

Varianta zatepleného kurníku NO FROST

 

Slepicím nesvědčí vlhko a průvan. Udržujte tedy kurník suchý a zajistěte, aby do něj netáhlo. Praktická jsou také automatická dvířka, která zajistí, že kurník nebude otevřený déle než je nutné, existuje i izolovaná varianta. V mrazech lze k ohřevu uvnitř kurníku, využit topné kabely v podlaze.

 

Předejděte zamrznutí vody v napáječce  

       

Prevencí může být umístění napáječky doprostřed kurníku. Při větších mrazech lze napaječku postavit na topnou podložku.

Vodu k napájení slepic kontrolujte každý den. Podložky pod napáječky jsou gumové, nebo s gumovými proužky, takže jakýkoliv druh napáječky či misky zůstane bezpečně na místě.

 

 

Prodloužení dne

V zimě tráví slepice více času v kurníku, zpříjemnit a prodloužit den jim můžeme přisvícením LED světly. Ideálně vybavenými časovačem či stmívačem.

 

Větší zdroj energie z krmiva

 

Slepicím  podávejte krmivo s větším obsahem tuku.  A nezapomeňte na krmné doplňky , které podpoří obranyschopnost jejich organismu.