UPOZORNĚNÍ: Ve dnech od čtvrtka 11. listopadu do neděle 14. listopadu u nás proběhne INVENTURA. U objednávek přijatých do středy 10. listopadu do 12 hodin, garantujeme odeslání balíku téhož dne. Ostatní objednávky začneme vyřizovat od pondělí 15. listopadu dle pořadí, ve kterém nám byly doručeny. Děkujeme za pochopení. AZOO

Vodiče pro ohradníky

Vodiče pro ohradníky vedou napětí podél celého vymezeného prostoru výběhu. Výběh musí být pevný a odolný, proto musí být vodič odolný proti tahu a proti extrémním podmínkám počasí. Tato odolnost úzce souvisí s materiálem, ze kterého je vodič vyroben.

Vodivý materiál ohradníkových vodičů je vždy kov. Jedná se zejména o ocel, měď, cín a zinek. Kombinací těchto kovů vznikají sloučeniny, které vytváří ideální kovové vodiče, které jsou dostupné jako ocelový drát nebo vodivé lanko či vodivá páska. Lanka a pásky bývají upleteny z plastových vláken, která jsou propletena vodiči.

Síla vodivosti u lanek a pásek je závislá na množství propletených kovových vodičů. Čím více kovových vodičů, tím je lanko nebo páska vodivější.

Dalším faktorem, který ovlivňuje vodivost, je odpor. Síla vodivosti vodiče s rostoucím odporem klesá. V praxi to znamená, že čím vyšší je hodnota odporu, tím nižší je vodivost.

Spojování ohradníků pomocí uzlů vytváří v tomto místě přepětí, a tím také ztráty rovnoměrné vodivosti. Pokud potřebujete vodič napojit na další vodič, vyberte si správnou spojku na ohradník v sekci spojky na elektrický ohradník.

U nás můžete vybírat ze širokého sortimentu ohradníkových vodičů, jako jsou ocelové dráty, vodivá lanka a vodivé pásky. V případě, že si nejste jisti výběrem toho správného vodiče pro Váš výběh, rádi Vám poradíme na telefonním čísle, které najdete v sekci KONTAKTY.

 

Nejprodávanější

  • Řadit dle:
  • 48 položek celkem

Stránka 1/3

Další produkty