Vodiče pro ohradníky

Vodiče pro ohradníky vedou napětí podél celého vymezeného prostoru výběhu. Výběh musí být pevný a odolný, proto musí být vodič odolný proti tahu a proti extrémním podmínkám počasí. Tato odolnost úzce souvisí s materiálem, ze kterého je vodič vyroben.

Vodivý materiál ohradníkových vodičů je vždy kov. Jedná se zejména o ocel, měď, cín a zinek. Kombinací těchto kovů vznikají sloučeniny, které vytváří ideální kovové vodiče, které jsou dostupné jako ocelový drát nebo vodivé lanko či vodivá páska. Lanka a pásky bývají upleteny z plastových vláken, která jsou propletena vodiči.

Síla vodivosti u lanek a pásek je závislá na množství propletených kovových vodičů. Čím více kovových vodičů, tím je lanko nebo páska vodivější.

Dalším faktorem, který ovlivňuje vodivost, je odpor. Síla vodivosti vodiče s rostoucím odporem klesá. V praxi to znamená, že čím vyšší je hodnota odporu, tím nižší je vodivost.

Spojování ohradníků pomocí uzlů vytváří v tomto místě přepětí, a tím také ztráty rovnoměrné vodivosti. Pokud potřebujete vodič napojit na další vodič, vyberte si správnou spojku na ohradník v sekci spojky na elektrický ohradník.

U nás můžete vybírat ze širokého sortimentu ohradníkových vodičů, jako jsou ocelové dráty, vodivá lanka a vodivé pásky. V případě, že si nejste jisti výběrem toho správného vodiče pro Váš výběh, rádi Vám poradíme na telefonním čísle, které najdete v sekci KONTAKTY.

 

Nejprodávanější

  • Řadit dle:
  • 39 položek celkem

Stránka 1/3

Další produkty