Vyhřívané, nezámrzné napáječky

Při malém počtu zvířat ve stáji se stáj nestíhá dostatečně prohřát a dochází k zamrznutí vody. Vyhřívané napáječky jsou velmi komfortním řešením zejména v zimním období. Pitný režim je velmi důležitým faktorem pro správný růst, vývoj a metabolismus zvířat. Během jednoho dne kůň vypije okolo 5 % své váhy, což pro dospělého koně o hmotnosti 500 kg činí až 25 litrů. Proto by chovatelé měli zajistit koním celodenní přístup k tekoucí nikoliv stojaté vodě také v zimním období. V této podkategorii můžete vybírat z několika druhů vyhřívaných napáječek:

  • Miskové napáječky jsou v chovu koní velmi rozšířeným i cenově dostupným typem napáječek. Nejen že se velmi dobře udržují v čistotě, ale také se z nich mladý kůň snadno naučí pít. Lze dokoupit náhradní ventil.
  • K miskovým napáječkám doporučujeme připojit ochranu napáječek, která zabraňuje mechanickému poškození napáječek. K mechanickému poškození napáječek může dojít zejména při drbání ocasu, což jsou projevy začervení organismu nebo přítomnosti parazitů v srsti.
  • Míčové napáječky jsou velmi dobře využitelné na pastvinách během celého roku. Výhodou těchto napáječek je, že zvířata přijímají v zimním období vlažnou vodu a v letním období vodu chladnější. Je však nutné napáječku pravidelně čistit.
 

Nejprodávanější

  • Řadit dle:
  • 16 položek celkem

Stránka 1/1