Vážení zákazníci, rádi bychom Vás informovali, že v pondělí 4. 7. 2022 bude zavřeno. U objednávek přijatých do pátku 30. června do 12 hodin, garantujeme odeslání balíku téhož dne. Ostatní objednávky začneme vyřizovat od čtvrtka 7. července, dle pořadí, ve kterém nám byly doručeny. Děkujeme za pochopení.

Vyhřívané, nezámrzné napáječky

Při malém počtu zvířat ve stáji se stáj nestíhá dostatečně prohřát a dochází k zamrznutí vody. Vyhřívané napáječky jsou velmi komfortním řešením zejména v zimním období. Pitný režim je velmi důležitým faktorem pro správný růst, vývoj a metabolismus zvířat. Během jednoho dne kůň vypije okolo 5 % své váhy, což pro dospělého koně o hmotnosti 500 kg činí až 25 litrů. Proto by chovatelé měli zajistit koním celodenní přístup k tekoucí nikoliv stojaté vodě také v zimním období. V této podkategorii můžete vybírat z několika druhů vyhřívaných napáječek:

  • Miskové napáječky jsou v chovu koní velmi rozšířeným i cenově dostupným typem napáječek. Nejen že se velmi dobře udržují v čistotě, ale také se z nich mladý kůň snadno naučí pít. Lze dokoupit náhradní ventil.
  • K miskovým napáječkám doporučujeme připojit ochranu napáječek, která zabraňuje mechanickému poškození napáječek. K mechanickému poškození napáječek může dojít zejména při drbání ocasu, což jsou projevy začervení organismu nebo přítomnosti parazitů v srsti.
  • Míčové napáječky jsou velmi dobře využitelné na pastvinách během celého roku. Výhodou těchto napáječek je, že zvířata přijímají v zimním období vlažnou vodu a v letním období vodu chladnější. Je však nutné napáječku pravidelně čistit.
 

Nejprodávanější

  • Řadit dle:
  • 16 položek celkem

Stránka 1/1