Hračky

Chov prasat bývá zaměřen především na masnou produkci, jejíž rozsah významně ovlivňuje kvalita produkovaného masa. Velký vliv na kvalitu masa má dobrý zdravotní i psychický stav prasat. Hračky pro prasata pomáhají předcházet stresu u prasat, který může zapříčinit velké ekonomické ztráty v důsledku snížené kvality masa.

Vybrali jsme pro Vás ověřené antistresové hračky proti agresivitě u prasat. Vybírat můžete z několika velikostí a provedení antistresových míčů pro prasata i míčů pro selata. Kousací hračky jednoznačně snižují míru stresu a udržují tak prasata v klidu.

Každá změna prostředí v podobě transportu může u prasete způsobit stres a tím zapříčinit syndrom PSS neboli stresový syndrom prasat. Rychlý pokles hodnoty pH vede k deformaci masa až na úroveň PSE (bledé, měkké, vodnaté). Naopak velká únava před porážku má za následek, že k poklesu pH téměř vůbec nedojde. Takové maso je také deformované, tato deformace se nazývá DFD (Tvrdé, tuhé, suché).

Rádi Vám poradíme, jak vybrat vhodnou hračku pro prase. Kontaktujte nás emailem, nebo telefonicky. Telefon i email najdete v sekci KONTAKTY.

 
  • Řadit dle:
  • 10 položek celkem

Stránka 1/1