UPOZORNĚNÍ: Ve dnech od čtvrtka 11. listopadu do neděle 14. listopadu u nás proběhne INVENTURA. U objednávek přijatých do středy 10. listopadu do 12 hodin, garantujeme odeslání balíku téhož dne. Ostatní objednávky začneme vyřizovat od pondělí 15. listopadu dle pořadí, ve kterém nám byly doručeny. Děkujeme za pochopení. AZOO

Nástroje k ošetřování selat

Péče o narozená selata je klíčová pro jejich správný růst a vývoj. Chov selat se neobejde bez důkladné hygieny, která může ovlivnit následné chování zvířat v chovu prasat. Při odchovu selat může docházet k poškození mléčné žlázy prasnice v důsledku růstu zubů selat. Bolestivá poranění mléčné žlázy způsobují stres prasnice a mohou vést až ke kanibalismu prasat. Bruska na zoubky a kleště na štípání zubů selat slouží k úpravě zoubků selat. Pro prevenci agresivního chování je doporučeno kupírování ocásků selat pomocí kauteru na ocásky. U novorozených selat může docházet k roznožkám, což způsobuje omezený, opožděný vývoj svalových vláken zadních končetin. Tato porucha úzce souvisí s výživou prasnice během březosti, například nedostatek selenu nebo vitamínu E. Pro zajištění vývoje svalových vláken po porodu slouží popruhy a pásky proti roznožkám selat.

Rádi Vám poradíme a dodáme chovatelské potřeby pro odchov selat ve Vašem chovu. Kontaktujte nás na telefonním čísle nebo emailové adrese v sekci KONTAKTY.

 
  • Řadit dle:
  • 27 položek celkem

Stránka 1/2

Další produkty