Péče o psy a hygiena

 

pexels-photo-230786Péče o psy je součástí každodenní psí hygieny. Nabízíme kvalitní potřeby pro psy pro hobby chov i profesionální chov psů.

V kategoriích boj proti parazitům, téměř 25 typů kartáčů a hřebenů pro psy – uhlazovací, trimovací, oboustranné s kovovými i umělými štětinami, dále šampóny a spreje pro psy pro mytí psí srsti, dále u nás pro své čtyřnohé mazlíčky naleznete stříhací strojky pro psy ve variantě asi 25 typů nebo pomůcky a jiné doplňky pro psy, jako jsou pilník na drápky pro psy, pinzeta na klíšťata pro psy, háček na klíšťata pro psy, nůžky na drápky pro psy a antiparazitní psí obojek proti blechám a klíšťatům.

 

Jak pečovat o psí srst

Vyčesávání, kartáčování a trimování psí srsti je součástí každodenní péče o psa a dnes je již samozřejmostí. Kartáčováním odstraňujeme odumřelou kožní tkáň. Zároveň je příjemně masírujeme, což podporuje krevní oběh a tím i látkovou výměnu - metabolismus.

K základním nástrojům péče o psí srst patří hřeben a kartáč. Pro každý typ a délku srsti je potřeba však vybrat ten nejvhodnější. Jiný hřeben nebo kartáč potřebuje například jorkšír, pudl, jiný pak dlouhosrstá kolie. Takzvané trimovací hřebeny a hrabla pro psy jsou uzpůsobeny pro vyčesávání mrtvých a odumřelých chlupů z podsady. Jsou vhodné zejména pro hrubosrstá plemena.

Péče o psí srst je důležitá nejen pro to, aby měl náš pes krásnou a hladkou srst a aby se nám i okolí líbil, ale také proto, abychom psa zbavili odumřelých chlupů a nečistot a pečovali jsme o jeho hygienu. Se správně zvoleným hřebenem a kartáčem se může každodenní vyčesávání našeho psa stát milým rituálem a přispěje tak k prohlubování přátelství se psem.

 
  • Řadit dle:
  • 179 položek celkem

Stránka 1/10

Další produkty