Výhřevná deska pro psy, podlážka TD 230 s izolací, 70 x 40 cm, 60 W, levá

  • 1 z 3

  • 2 538 Kč bez DPH
  • (3 ks) Skladem
3 071 Kč / ks
Kategorie: Výhřevné desky pro psy
Hmotnost: 4.5 kg
 

Výhřevná deska - termo deska je vyráběna pro ohřev selat.  Je také vhodná jako vyhřívací podložka pod psy s umístěním např. do boudy psa nebo na terasu. Termo deska je osazena topným článkem Nomaterm a je vyráběna s izolací na spodní straně, čímž se zabrání úniku tepla do podlahy. Úspora energie činí cca. 20%. V desce je možno umístit i teplotní čidlo pro možnost regulace. Tloušťka desky je 18 mm, v místě napojení na kabel je tloušťka 25 mm.

Výhřevná deska je primárně určená do poroden prasnic, představuje kvalitní zdroj tepla i pro jiná zvířata. Její povrchový vzhled tedy odpovídá spíše použití ve stáji, což nemá vliv na její funkčnost. Výrobce nedodává tyto výhřevné desky v originálním obalu.

 Základní technické údaje:

  • délka přívodního kabelu: 290 cm
  • výkon: 50 / 60 W
  • jmenovité napětí: 230 V, 50 Hz
  • krytí: IP 67
  • rozměry: 70 x 40 cm
  • hmotnost: 4,0 kg
  • otvory pro přišroubování

Levá a pravá orientace výhřevných desek je dána umístěním výstupu kabelu směrem nahoru v poloze desky na výšku (viz obrázek níže).

Orientace

MANUÁL k výhřevným deskám je možné stáhnout ZDE.

Upozornění:

Výhřevná deska je původně určena do poroden prasnic za účelem ohřevu selat. Chovatelé psů zjistili, že představuje kvalitní zdroj tepla také pro psy, kočky, terarijní či jiná zvířata.

Deska je vyráběná technologií, doplňováním laminátu do formy, kde prosakuje izolační vložku i štítek. Povrch desky může být i barevně ovlivněn černou barvou. Následně se poté dobrušují nerovnosti. Desky nejsou ve výrobě individuálně baleny. To vše může vytvářet dojem, že deska byla použita. Prosíme tímto zákazníky, pokud se rozhodnou výhřevnou desku zakoupit, aby tolerovali kosmetické nedostatky tohoto výrobku.

 

Výhřevnou desku nikdy nezakrývejte.

 

V případě potřeby Vám rádi poradíme s výběrem vhodné termodesky, neváhejte nás kontaktovat telefonicky nebo emailem.

 

Jak vybrat vhodnou výhřevnou desku?

Prvním krokem při výběru výhřevné desky je druh zvířete, pro které by měla být termodeska určena. Selata se rodí s nedokonale vyvinutým imunitním a termoregulačním systémem. Proto jsou pro ně vhodné robustní termodesky s vyšší výhřevnou schopností. Termodesky pro selata jsou k dispozici v podkategorii Ohřev selat.

Výhřevné desky pro psy jsou vhodné k použití v chladném ročním období. Speciální termodesky pro psy mají nižší výhřevnou schopnost a jsou konstruovány tak, aby nepřehřívaly psa. Umístit je můžete jak do boudy, tak na zastřešenou terasu. Pokud zvažujete nákup termodesky pro psa, je možné použít regulátor, kterým teplotu jednoduše nastavíte podle potřeby. Doporučujeme nastavovat teplotu do 30 °C.

Výhřevné desky jsou též vhodné pro štěňata. V tomto případě záleží na chování štěňat. Pokud se štěňata drží po krajích desky, deska hřeje více než je potřeba. Pokud se drží u sebe uprostřed, deska hřeje méně než je potřeba. V tomto případě regulujeme teplotu podle chování štěňat. Speciální výhřevné desky pro psy najdete v podkategorii Výhřevné desky pro psy.

Dalším krokem při výběru je prostor. Před nákupem změřte prostor, do kterého výhřevnou desku umístíte. Ujistěte se, že poblíž tohoto prostoru máte přístup k elektřině. Případně změřte vzdálenost prostoru od zásuvky. Podle možností zvolte levou nebo pravou orientaci.

 

Jak instalovat výhřevnou desku?

Výhřevné desky TD 230 jsou vybaveny otvory po krajích termodesky umožňující její pevnou montáž do roštů nebo podlahy.

Ostatní termodesky se vyrábí bez otvorů, instalují se tedy na podlahu boudy nebo na terasu.

 

Jak regulovat teplotu termodesky?

Pro regulování teploty termodesky je možné použít zásuvkový regulátor teploty, který je vybaven externím i interním čidlem.

Existují dva způsoby použití čidla:

1. Regulace teploty desky zasunutím čidla do otvoru v desce a nastavením požadované teploty. Možné pouze u termodesek TD s izolací.

2. Instalace čidla do vhodného prostoru boudy, a na termostatu nastavit požadovanou teplotu boudy.

 

V případě nevyužití otvoru čidla je doporučeno zakrýt tento otvor silikonem.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: