Elektronické obojky, ohradníky

Elektronický ohradník, neviditelný ohradník je typem elektrického ohradníku pro psy. Elektronické bezkontaktní ohradníky pro psy pracují na principu přijímacího obojku a anténní smyčky.

Elektronický neviditelný plot pro psy umožňuje snadnou a rychlou instalaci vedením izolovaného drátu podél vymezeného prostoru. Izolovaný drát lze vést pod zemí, k této variantě vedení nabízíme žluté signalizační terčíky, které označují vymezený prostor.

Obojek k elektronickému ohradníku pro psa tvoří velmi důležitý prvek. Obojek upozorňuje psa, že se blíží do zakázaného prostoru. Vymezený prostor je možné rozdělit na tři zóny. Klidová zóna umožňuje pohyb bez omezení, zóna výstražná signalizuje blížící se ohraničení výstražným tónem, napomínací zóna upozorní psa nepříjemným elektrickým výbojem pomocí obojku.

Tento typ ohradníku je naprosto bezpečný. Elektrický výboj v napomínací zóně není bolestivý, ani zdraví škodlivý. Slouží pouze k výchovnému napomenutí, aby se pes naučil reagovat na zvukový signál ve výstražné zóně.

Přehled o stavu baterie můžete mít nově i ve Vašem mobilním telefonu pomocí chytré aplikace, kterou nabízí kontrolér baterie elektrického ohradníku. Aplikace je dostupná v Anglickém a Německém jazyce.