Kuličkové napáječky AquaGlobe

Pitný režim je velmi důležitým faktorem pro správný růst a vývoj zvířat. Kuličkové napáječky jsou vhodné pro kategorie kanců, prasnic a prasat ve výkrmu. Kuličkové napáječky mají jednu velkou výhodu – úsporu vody, proto jsme je také zařadili di našeho sortimentu:

o   Napáječky AquaGlobe jsou anatomicky přizpůsobeny zvířatům a v našem sortimentu jsou ve třech velikostech a dvou druzích závitů.

    Zvířata se rychle naučí tyto napáječky používat. Stisk kuličky ústy prasete spouští vodu. Další výhodou je, že kuličková napáječka nepřitahuje prasata pro hraní, čímž se zamezuje plýtvání vodou.

o   Tento typ napáječek patří mezi oblíbené na trhu.

o   Napáječky AquaGlobe jsou velmi úsporné. Zvíře uchopí celou napáječku do tlamy, což umožňuje snížit ztrátu vody na minimum.

Nedostatek vody je velmi častou chovatelskou chybou. Chovatelé zajišťují vše potřebné pro příjem vody, neuvědomují si však, že i tak mohou prasata trpět nedostatkem vody. Měli by tedy věnovat pozornost umístění napáječky, ta by měla být na stejné straně jako místo, které slouží přímo pro krmení. Umístění napáječek záleží také na typu ustájení. Ve volném ustájení je často jedna napáječka pro několik prasat. Dalšími faktory, ovlivňujícími nedostatečný příjem vody jsou kvalita vody a vlastnosti napáječky, například tvar nebo dostatečný průtok vody.

 
  • Řadit dle:
  • 9 položek celkem

Stránka 1/1