Kuličkové napáječky AquaGlobe

Kuličkové napáječky AquaGlobe – inovativní technologie napájení zvířat, osvědčená zejména v chovu prasat. Anatomicky tvarované napáječky, speciálně vyvinuté pro maximální komfort zvířat při přijímání tekutin.

Velkou výhodou těchto napáječek je úspora vody. Úsporný ventil umožňuje stisk pouze uchopí-li zvíře celou napáječku do tlamy. Kuličková napáječka pro prasata není atraktivní z hlediska hraní, což minimalizuje ztrátu vody způsobenou například opřením zvířete o napáječku.

Niplové napáječky AquaGlobe jsou rozšířeny zejména ve Švédsku. Zkušenosti švédských chovatelů prasat dokazují úsporu 30–40 % vody v porovnání s podobně konstruovanými napáječkami. V průměru tato úspora činí 1000–2000 EUR ročně.

Zvířata se velmi rychle učí tyto napáječky používat. Kuličkový ventil má oblý tvar, tudíž nedochází k poranění dutiny ústní. Zúžené zakončení napáječky koriguje průtok vody a tím zajišťuje přirozené napájení zvířat.

Výhody: 

  • minimalizace úniku vody – úspora vody a podestýlky, zlepšení mikroklimatu ve stáji
  • anatomicky tvarovaná napáječka – maximální komfort
  • kuličkový ventil – snadná hygiena
  • vysoce kvalitní materiál – dlouhodobá životnost, spolehlivost a odolnost
  • snadno se používá, zvířata se naučí rychle a snadno vodu přijímat
  • výborný poměr ceny a výkonu

 

Kuličkové napáječky se vyrábí v mnoha provedeních. Liší se velikostí, hmotností a průtokem při nízkém nebo vysokém tlaku vody. Průtok za minutu se může lišit v závislosti na tlaku vody.

 

Instalace kuličkové napáječky

Napáječka by měla být umístěna na stejné straně s místem krmení – miskou či žlabem. Tato zásada je nejhygieničtější z hlediska úspory podestýlky a hygieny ustájení.

Kuličkové napáječky se instalují na vodovodní potrubí pomocí závitu. Výška a úhel instalace vždy velmi úzce souvisí s tím, pro která zvířata bude napáječka sloužit.

Čím větší zvíře, tím výše by měla být napáječka instalována. Úhel instalace je dán výškou. Kuličkové napáječky se instalují v úhlu od 15° do 45° v závislosti na výšce instalace. Pokud je napáječka níže, úhel by měl být + 15°. U výše instalovaných napáječek je doporučený úhel + 45°.

ÚHEL AQUAGLOBEkuličkové napáječky obr

 
  • Řadit dle:
  • 6 položek celkem

Stránka 1/1