Podestýlky pro kočky, kočkolit

Jak správně vybrat podestýlku pro kočky?

V případě, že si pořizujeme kočičku, je důležité zvolit nejprve vhodné kočičí WCKočičí záchod lze zakoupit otevřený, zavřený, s klapkou nebo s filtrem. K záchodu je také nutné pořídit praktickou lopatku na trus, pokud není součástí kočičí toalety.

Podestýlky pro kočky a domácí mazlíčky nebo také kočkolit či granule pro kočky jsou na výběr z několika druhů. Stelivo pro kočky existuje přírodní kamenné, silikátové, dřevité, buničinové, hrudkující nebo nehrudkující.

Bentonitová steliva jsou klasická steliva přírodního původu, kamenná. V nabídce jsou hrudkující nebo nehrudkující. U hrudkujících steliv je výhodné, že se z kočičího záchodu, klece nebo terária odebere pouze znečistěná část steliva. Podestýlka tak déle vydrží. Nehrudkující stelivo je sice o něco levnější, více se ho ale spotřebuje. V naší nabídce jsou např. podestýlka pro kočky a hlodavce MICI nebo hrudkující podestýlka Borcat, případně kočičí stelivo Brit Fresh for Cats Excellent Ultra Bentonite . Ultra - bentonitové hrudkující stelivo je perfektní pro citlivé kočičí tlapky. Dokonalé vstřebání a uzamčení vlhkosti uvnitř hrudek zabrání množení nebehpečných bakterií.

Silikátové či silikonové stelivo pro kočky je tvořeno granulátem, který výborně pohlcuje pachy a moč, je bezprašné a zamezuje tvoření baktérií a plísní. Cenová relace takových steliv je o něco vyšší než u klasických bentonitových steliv. Některé kočičky ale mohou toto stelivo odmítat. Z naší nabídky můžeme doporučit silikátové stelivo Catwill . Je vysoce asorbční a bezprašná podestýlka do kočičích toalet.  Křemičitanové stelivo Catwill velmi dobře pohlcuje pachy a uzavírá do granulí , zabraňuje množení bakterií a udržuje kočičí wc suché a čisté.

Buničinné podestýlky jsou ekologické podestýlky z recyklovaného materiálu, které nezatěžuje životní prostředí. Výborně sají vlhkost a pohlcují pachy, zabraňují tvorbě bakterií a plísní, dlouho vydrží a nejsou parfémované. Protože se pro svou lehkost snadno roznáší z kočičí toalety ven, je vhodné pořídit si před kočičí wc předložku. Některé kočičky mohou toto stelivo odmítat. Velmi kvalitním výrobkem, který můžeme doporučit je stelivo ASAN Cat Pure pro kočky, nebo varianta pro ostatní domácí mazlíčky stelivo ASAN Pet.

Dřevité podestýlky jsou ekologické podestýlky nehrudkující nebo hrudkující, jejichž výhodou je možnost spláchnutí do WC. Protože se pro svou lehkost snadno roznáší z kočičí toalety ven, je vhodné pořídit si před kočičí wc předložku. Některé kočičky mohou toto stelivo odmítat. Dřevité podestýlky jsou ideální pro domácí mazlíčky jako jsou hlodavci nebo exotické ptactvo. 

 
  • Řadit dle:
  • 9 položek celkem

Stránka 1/1