Agility střední překážka pro králíky a jiné hlodavce - králičí hop


  • 417 Kč bez DPH
  • (11 ks) Skladem
505 Kč / ks
Kategorie: Agility, hračky a doplňky
Hmotnost: 2 kg
 

Překážka pro králíky a jiné hlodavce. Je určená  především  k nácviku nově rozvíjejícího se sportu - králičího hopu.  Jako agility překážky jej lze však využít  i u morčat a jiných hlodavců.  

  • nastavitelná výška skoku - 10 cm, 15cm, 20 cm, 25 cm, 30 cm
  • šířka skoku 62 cm
  • dvě dřevěné stojny a 5 plastových tyček
  • možnost variabilního umístění tyček - vodorovně nebo křížem  

 

Co je to králičí hop?

Králičí Hop je další sportovní disciplína, kterou je možno provozovat se zvířaty (po vzoru spolupráce s koňmi a psi).  Závodí králík, vedený člověkem na postroji . Člověk běží vedle překážek, které králík je přeskakuje.  Králíčci mohou soutěžit ve 4 disciplínách - rovinka, parkur, skok daleký, skok vysoký.  Králíky to velmi baví a jejich majitele samozřejmě také.  Od 1.4.2012 je možno pořádat v králičím hopu oficiální závody. 

 

Jak naučíte králíka skákat?

Většinu králíků je možné naučit skákat, ale pokud nechce, nutit byste ho neměli. Nejlépe se učí mláďata, která mají prkenný výběh, protože je možné je přirozeně začít učit skákat přes prkna. Když je králík o něco větší, může se začít učit "volně" běhat na speciálním králičím nebo kočičím vodítku v podobě jakéhosi postroje (tedy ne na samotném obojku, ale na obojku spojeném s náprsním popruhem). Každý králík by měl mít svůj vlastní postroj, který není cítit jiným králíkem. Králík by se měl na vodítku cítit uvolněně, ne sebou škubat a nebo se lekat. Vodítkem ho netahejte k určitému cíli, ani ho vodítkem nezvedejte do výšky. Králíkovi před překážkou naznačte, že by měl skákat. Například několikerým zvednutím v náručí nad překážku. Když skočí přes překážku sám od sebe, je ho třeba pochválit.Pokud je králík unavený, udělejte mu přestávku. Eventuálně mu dejte napít, nebo odložte trénink na další den. S králíky by se nemělo skákat ve velkém horku a nebo naopak v zimě. Skákat by se nemělo ani s kojící či připuštěnou samicí. Trénink nepřehánějte, králíka musí skákání bavit. Mladé králíky nepřetěžujte, neměli by skákat ani příliš vysoko, ani příliš často.

Obrňte se trpělivostí a při tréninku buďte klidní. U králíků, kteří mají ke skákání vlohy, přijde úspěch do 3 měsíců.    

Zdroj: http://hobby.idnes.cz

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: