Domky pro králíky a křečky

Možnost úkrytu hraje v životě hlodavců velmi důležitou roli. Většina volně žijících hlodavců slouží jako potrava plazů, dravců nebo šelem.

Zatímco dravci žijí a loví většinou přes den, hlodavci jsou aktivní v noci, kdy většina dravců spí. Hlodavci využívají různé typy úkrytů k tomu, aby přežili a ukryli se před dravci a šelmami. Úkryty mohou být podzemní o nadzemní. O podzemní úkryt se hlodavec většinou postará sám – sám jej vyhloubí. Jedno mají úkryty pro hlodavce společné: otvor, do kterého mohou rychle utéct, a kudy pak uvidí ven.

Domky pro hlodavce patří mezi základní vybavení klece pro hlodavce. Domečky nabízí hlodavcům soukromí a možnost úkrytu.

Proč pořídit do klece či výběhu domeček?   

Domky a domečky patří mezi oblíbené příslušenství pro králíky, křečky, morčata a jiné hlodavce, a nabízejí soukromí a možnost úkrytu, což je králíkovi, křečkovi či morčeti přirozené. Některé domky jsou vhodné také pro prolézání, slouží tedy i jako hračka pro hlodavce. Domky ze spletené trávy jsou určeny také ke konzumaci.
K zamezení nadměrného okusování dřevěného domku je vhodné pravidelně vašemu hlodavci předkládat dřívka k okusování či jiné hračky určené ke konzumaci.  Pro správný výběr domku je nutné věnovat patřičnou pozornost správné velikosti domku. Hlodavec se musí v domečku jednoduše a pohodlně otočit.

 
  • Řadit dle:
  • 24 položek celkem

Stránka 1/2

Další produkty