Výběhy pro králíky

Výběhy pro králíky či jiné hlodavce jsou vhodným doplňkem v chovu těchto zvířat. Nejen, že se tak hlodavci mohou

napást čerstvé

zeleně, ale také jim vhodná ohrádka umožní volný pohyb na čerstvém vzduchu, který je pro ně přirozený a přispívá tak k lepší fyzické, ale i psychické kondici Vašeho zvířátka.

Výběhy nabízíme dřevěné, které tvoří dřevěná laťková konstrukce vyplněná pletivem nebo kovové, které se skládají z několika mřížových dílů. Pokud vybereme výběh, který nemá horní díl, je dobré myslet na možnost, že by králík mohl být napaden jiným zvířetem, např. psem, kočkou, dravým ptákem. Tuto situaci je možné vyřešit dokoupením ochranné vrchní sítě.

Při umístění výběhu je nutné vybrat takové místo, kde se nevyskytují jedovaté rostliny, aby se předešlo případným zdravotním potížím zvířete. Dbát by se mělo také na povrch, na který ohrádku postavíme, ten by měl být rovný, bez hrbolů a děr, aby zvířata neměla příležitost z výběhu utéci.

Nutné je také myslet na to, aby byla vždy část výběhu ve stínu, ne na přímém slunci. Vhodné jsou k tomuto účelu krycí plachty, které zajistí stálou část stínu uvnitř ohrádky. Stejně tak důležité je zajistit stálý přístup k čerstvé vodě umístěním misky nebo napáječky do výběhu.

 
  • Řadit dle:
  • 36 položek celkem

Stránka 1/2

Další produkty