Tetování králíků

Tetování králíků patří mezi běžné činnosti v čistokrevném chovu registrovaných králíků. Tetování je jediným trvalým způsobem označování těchto hlodavců.

Základem jsou speciální tetovací kleště na králíky, tetovací čísla, pod kterými budou králíci registrováni a tetovací barvu.

V levém ušním boltci se nachází písmeno státu, ve kterém je králík registrován. Za tímto písmenem je dvoumístné číslo roku narození králíka.

V pravém ušním boltci se nachází registrační číslo, které je zvířeti přiděleno. Zpravidla to bývá celkové pořadí určitého plemene na území daného státu, ve kterém se králík narodil. Další číslo odpovídá regionu, ve kterém se králík narodil. Samec má v pravém uchu vždy nižší číslo než samice.

V této sekci nabízíme veškeré příslušenství k tetování králíků.

  • Tetovací kleště umožňují trvalé označování králíků jednořadým čtyř až sedmimístným číselným kódem.
  • Tetovací čísla slouží k identifikaci registrovaného králíka. Tetovací číslo je celokovové, zdravotně nezávadné, tvořeno pevnou základnou, do níž jsou vsazeny jehličky, tvořící konkrétní číslo.
  • Základní tetovací barva je černá. Speciální tetovací barva určená k tetování králíků by měla být jemné konzistence s možností snadného vtírání. Nabízíme tetovací barvu Raidex ve formě pasty nebo roll-on.

 

Jak správně postupovat při tetování králíků?

Před započetím tetovacího procesu je nutné si uvědomit, že se jedná o proces, který může být v případě neprofesionálního přístupu i nebezpečný. Králíci bývají tetováni do uší jehlicemi čísel, což pro ně bývá bolestivé. Králík tedy při vpichu může prudce cuknout hlavou, což může způsobit trvalé poranění ušního boltce s následkem vyřazení tohoto králíka z chovu.

Tetování by se mělo nacházet v první třetině od kořene ušního boltce. Při tetování se vyhněte místům, kde se nacházejí žíly, tato místa jsou dobře viditelná, pokud je prosvítíte. Tetování provádějte vždy skrz na skrz.

Postupujte vždy od levého ucha. Do kleští si připravíme čísla, která budeme tetovat – ve správném pořadí a tak, aby byla správně čitelná (nikdy ne obráceně).

 

Nejprodávanější

  • Řadit dle:
  • 4 položek celkem

Stránka 1/1